Potenciál. To je slovo, se kterým jsme si v posledních dnech před vypuknutím historicky druhé zastávky MaxiTip Poker Tour často pohrávali. Stejné slovo na svých myslích máme i nyní, když už je vestecká MTPT minulostí. Stejné slovo, posunutý význam; nyní už o zábavním potenciálu MaxiTip Poker Tour můžeme smýšlet jako o naplněném.

Podobnou pokerovou parádu kasino Magic Planet Gold ve Vestci u Prahy ještě nehostilo. Náš dvoudenní turnaj se vstupným 15.000 Kč a garancí 1.000.000 Kč dokázal přilákat 68 entries, čímž byl překonán vestecký návštěvnický rekord. Hráčské pole bylo plné důvěrně známých tváří. Majitelé zlatých náramků, lídři českých historických tabulek, hvězdy pokerového nebe i ty ze světa šoubyznysu? S těmi všemi jste se u turnajových stolů mohli potkat, bylo nám ctí.

 

Jak už to v turnajích bývá, odměnu si zdaleka nemohl odnést každý a podíly z milionového banku si zajistilo osm nejúspěšnějších. K postupu na vyplácené příčky vedla dlouhá cesta, bublina praskla až krátce před pátou hodinou ranní a jako poslední s prázdnou odcházel pokerovými zkušenostmi překypující Petr Targa. Osmička přeživších se odebrala na kutě s jistotou finanční prémie v kapse a všichni do jednoho museli spát velmi, velmi rychle; už za nějakých čtrnáct hodin je čekala živě přenášená finálová dohrávka.

Vyzrazovat dopředu rozuzlení děje je základním prohřeškem proti desateru televizní zábavy, ale jsme si jisti, že výsledky velkého finále už se k vašim očím donesly – sami jste možná ještě před budoucím uvedením ze záznamu na obrazovkách stanice Nova Sport sledovali internetový přímý přenos s komentářem Tomáše Cibáka a Pavla „Tašky“ Kellnera. Sami jste tak na vlastní oči mohli přihlížet triumfu Vojtěcha „Vojta_R“ Růžičky.

 

Známý a úspěšný český profesionál je jedním z nás, coby akcionář sázkové kancelář MaxiTip se aktivně podílí na vývoji MTPT a sladké plody jeho práce mohou okusit všichni účastníci našich turnajů – Vojta společně s Milanem „Nild0n“ Šimkem tvoří turnajové struktury eventů MTPT a z jeho dílny pocházela i struktura vesteckého klání. Jablko nepadá daleko od stromu; k finálovému stolu dvoudenního turnaje se probojoval také Milan, který v konečném zúčtování obsadil pátou příčku.

O jeho eliminaci se postaral budoucí šampion Vojtěch, který se v závěru turnaje nadechl k velkému výkonu a postupně vyřadil pět soupeřů v řadě. Společně s Milanem Vojta v jedné handě „sebral“ Luďka Figra, později si vyšlápl na nejúspěšnějšího Čecha loňského WSOP Main Eventu Jana Macha, na třetím místě pak vyřadil královéhradeckého návštěvníka Zdeňka Mitala.

 

V závěrečném heads-upu se s Růžičkou o titul utkal Michal Schuh. Nu ano, TEN Michal Schuh, který začal série MaxiTip Poker Tour budovat od nuly, ten Michal Schuh, který je (evidentně hrajícím) kapitánem pořadatelského týmu. Souboj dvou hráčů s nepřebernými pokerovými zkušenostmi vyzněl lépe pro turnajového profesionála na úkor cash game specialisty, Vojtěch Růžička si při svém druhém postupu k finálovému stolu našeho High Rolleru v řadě připsal vítěznou prémii v hodnotě 250.000 Kč. V dubnu v Hodolanech, kdy byl do programu premiérové MTPT zařazen i jednodenní High Roller, Vojta obsadil 4. příčku a získal 63.400 Kč.

Až budete v budoucnu ladit televizní stanici Nova Sport, pak vězte, že v záznamu se objeví také Martin Špinar a Lukáš Záškodný, kteří se v napínavém finále probojovali na sedmou a osmou příčku. Pro prvně jmenovaného šlo o debut u finálového stolu podobně velkého turnaje, druhý se v závěrečných fázích velkých turnajů objevuje s železnou pravidelností.

Pořadí Hráč Výhra
1. Vojtěch Růžička 250.000 Kč
2. Michal Schuh 185.000 Kč
3. Zdeněk Mital 145.000 Kč
4. Jan Mach 115.000 Kč
5. Milan Šimko 88.500 Kč
6. Luděk Figr 64.000 Kč
7. Martin Špinar 40.000 Kč
8. Lukáš Záškodný 30.500 Kč

Nedílnou součástí naší vestecké zastávky byla i MaxiTip Poker Tour Cashgame, což je projekt, který v Česku nemá konkurenci. Za dohledu televizních kamer bylo odehrána 100 hand No-Limit Hold’emu, povinné sázky měly hodnotu 200 Kč/500 Kč a námi vybraný Pavel Novotný do vínku dostal startovních 50.000 Kč. Se zaznamenaným profitem mohl Novotňák naložit dle libosti a přestože se Pavel o den dříve zúčastnil zahajovací části našeho turnaje a přestože ještě dopoledne v pražských Řeporyjích způsobem sobě vlastním plnil povinnosti starosty, v poledne Pavel k televiznímu stolu usedl plný sil a role ostře sledovaného hráče se zhostil na jedničku.

 

Ne vždy to šlo jako po drátkách; o jedné handě ze živě přenášené session se už nyní v pokerových kruzích hovoří jako o TOM bluffu, Pavla na švestkách dokonale nachytala Bára Mlejnková a svého soupeře ještě v těžké situaci nechala pořádně vykoupat. Těšte se, drazí televizní diváci, těšte. Celkově ale před Pavlem musíme smeknout. V moři plném pokerových žraloků se neutopil a po ukončení náročné partie se skutečně nacházel v plusu přesahujícím 80.000 Kč. 20% z toho se Novotňák rozhodl věnovat na dobročinné účely, a sice na konto organizace Světýlko pro maminku.

K dobré věci přispěli i účastníci našeho turnaje. 2,5 % z nahromaděného prizepoolu pořadatelská sázkovka MaxiTip dorovnala z vlastní kapsy a celkových 50.000 Kč poputuje na konta zvířecích útulků dog-point.cz a voriskov.cz. Opuštění čtyřnozí mazlíčkové se však mohou těšit na dokonce ještě tučnější kostičku; do našich dobročinných aktivit se rozhodl zapojit i jeden z finalistů, Jan Mach k námi vyčleněné částce přihodil 10 % ze své vlastní výhry a útulkům přenechal nezanedbatelných 11.500 Kč. Klobouk dolů, Honzo.

 

Nu a klobouk smekáme i před všemi, kteří se do našeho druhého festivalu zapojili. Bylo vás požehnaně a pevně věříme, že MaxiTip Poker Tour už nadobro zabydlela ve vašich budoucích turnajových plánech. Nyní nás čeká zabydlování na televizních obrazovkách, záznamy z turnajů i neotřelé a v České republice jedinečné MTPT Cashgame si na televizní stanici Nova Sport laďte vždy ve středu večer. Chcete se stát hlavní hvězdou příští zastávky MTPT? Pak si mezi 7. a 9. červnem udělejte čas na návštěvu Casina Go4games v olomouckých Hodolanech. MTPT se sem vrátí a v hlavním turnaji s buy-inem 5.500 Kč se bude soutěžit o podíly z garantovaných 2.000.000 Kč. Dojde i na reprízu televizní MaxiTip Cashgame a přichystáno pro vás máme několik zajímavých novinek. Jednou z nich je i volné křeslo u ostře sledovaného cash game stolu, více informací vám přineseme velmi brzy.

Úvodní foto: spadepoker.cz